رفتار جنسی و مخفی کاری نوجوان

38 بازدید
سوال شده 7 ژان 2019 در مشاوره مذهبی توسط بی نام
پسری دارم 15 سالشه. چون خانواده ای مذهبی هستیم اوهم در ظاهر مسائل را رعایت می کند و بچه خوبی هست. در سدد هستیم که اورا طبق آداب اسلامی تربیت کنیم. نماز می خواند ، هیئت میرود، گاهی مسجد میرود. اما اخیرا متوجه شدم با دوستی که مدت یک سالی که تو مدرسه بااون هست چت های غیرمتعارف داره و حرف های زشت رد و بدل می کنندو از دوست دختر و این چیزها حرف میزنند. و حرفهای رکیک بهم میزنند. علیرغم ظاهر مثبت پسرم باورم نمیشد که این حرفها رو بزنه و تواین برنامه ها باشه . در مورد مسائل جنسی گاها با او صحبت می کنم و سعی می کنم که هدایتش کنم و همیشه میگه اصلا اینها چی هست . لذت جنسی چه جوریه و ... کلا منکر این چیزها میشه . من هم تصور می کردم که ممکنه هنوز به بلوغ جنسی و هیجانات جنسی نرسیده ولی تلگرامش رو که اتفاقی چک کردم دیدم با این دوستش کاملا از این مسائیل حرف زده و از تجربیات هم می گفتند ( کم و نه زیاد)حالا به رویش نیوردم و گفتم برای برخورد مناسب با شما مشورت کنم که چطور رفتار کنم تا مشکل پیچیده نشه و نیز اونو به اشتباهش آگاه کنم و جلوی انحراف ذهنی و رفتارهای بد مخفی اونو بگیرم . با تشکر
1 پاسخ
پاسخ داده شده 7 ژان 2019 توسط دکتر روانشناس حرفه ای (91,960 امتیاز)
با  سلام  
دوست عزیز
ببینید در دوران نوجوانی  شرایطی  وجود دارد که باعث می شود فرد  کنجکاوی های 9نسی داشت6 باشد و ان هم به واسطه تغییرات هورمونی دوران بلوغ است  .بهتر است بدانید که وقتی  فرزند شما در این سن است هر چند خانواده مذهبی شرایط خاص به هر حال در جمع دوستان خود به دنبال کسب تجربیاتی است که  خب قاعدتا از خانواده نمی تواند بدست بیاورید و شما هم باید دقت داشته باشید نسبت به این مساله که خب  بله چنین اتفاقی روی می دهد که  به هر صورت فرد در شرایط خاص قرار بگیرد .
بهتر است حتما ایشون زیر نظر روانشناس باشتد ضمن اینکه فکر نکنید به خاطر کسب اطلاعات دیگر به ورطه نابودی و انحراف کشیده شده است به 7اطر اینکه در بین پسران این مساله خیلی اهمیت دارد که فرد بتواند با دوستان هم فکری و همراهی کند و نشان بزرگ شدن است او هم تلاش کرده خب با کسب اطلاعات و رد و بدل کردن محتوی ها در این جهت تلاش کند و مساله نگران کننده ای طبیعتا وجود ندارد .
در هر صورت بهتر است چدر ایشون اگر با ایشون راحت هستند در مورد مسائل اطلاعاتی بدهند ضمن اینکه رابطه صمیمی  خودش مساله مهمی است  که کمک کننده است برای بهبود شرایط فرزند شما و اینکه این نکته را هم بدانید که  فرزند شما الزام شرایط و روحیاتش در این سن این است که کسب اطلاع  کند و نمی تواند تا اخر همر چشم و گوش بسته بماند
به 6ر حال موفق باشید


در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید

44034490

موفق باشید
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران.

3,210 سوال

4,793 پاسخ

786 دیدگاه

2,364 کاربر

سوالات مشابه
1 پاسخ 41 بازدید
سوال شده دسامبر 4, 2018 در آموزش جنسی و زناشویی توسط دکتر روانشناس حرفه ای (91,960 امتیاز)
1 پاسخ 89 بازدید
سوال شده دسامبر 26, 2018 در مشاوره مذهبی توسط سعیده
1 پاسخ 42 بازدید
2 پاسخ 30 بازدید
1 پاسخ 32 بازدید
سوال شده اوت 21, 2018 در مشاوره خانواده آنلاین توسط بی نام
1 پاسخ 22 بازدید
سوال شده 7 ژان 2019 در مشاوره مذهبی توسط بی نام
1 پاسخ 23 بازدید
1 پاسخ 40 بازدید
سوال شده دسامبر 22, 2018 در مشاوره رایگان فردی توسط Ali ممتاز (120 امتیاز)
1 پاسخ 28 بازدید
...