به نظرتون حق دارم از خانوادم دور شم یا نه

31 بازدید
سوال شده 19 ژان 2021 در مشاوره روانشناسی آنلاین توسط مهرآسا
با سلام خدمت شما روانشناسان عزیز

ببخشید مزاحمتون شدم اما یه مسيله ای ذهنمو درگیر کرده

من فرزند اول خانوادم و دوتا بچه هستیم و هر دوتامونم دختریم . من ۱۷ سالمه و تازه وارد این سن شدم

من از بچگی یکم شیطون بودم و همیشه سر این  کتک میخوردم

وقتی ۳ سالم بود یادم میاد  نزدیک خونمون یه پارک بود یه شب برای هواخوری رفته بودیم اونجا ( منو پدرم و مادرم ) که منم از سر شیطنت به یک تکه چوب پا زدم و میخواستم مثلا شوتش کنم . اما رفتار پدرم با من گونه ی دیگری بود اون منو برد بالای سرت و گفت بگو غلط کردم تا ننداختمت پشت حصار ها و من زار میزدم .

 حدودا ۴ ساله بودم و در ان زمان ها من خیلی به مادرم وابسته بودم و چون بچه بودم از غذا خوردن زیاد خوشم نمی امد و زیاد  میل به غذا نداشتم و همیشه سر این مسيله کتک میخوردم و مادرم همیشه ناراحت میشد اما من بچه بودم . یادم میاد یه روز  سر غذا نخوردن به انباری پر از حشرات خونمون  فرستاده شدم جایی که تاریک بود و لامپ هم نداشت و بعد از چندین ساعت در انجا ماندن منو بیرون اوردن و نفهمیدم که چطوری از اونجا خارج شدم چون بیهوش شده بودم و مادرم هم اجازه نداشت کاری بکند .

و همین طور زندگی ادامه داشت تا اینکه بعد ها خونمونو عوض کردیم و بعدش من بخاطر کار هام توی دستشویی حبس میشدم و ساعت ها انجا می ماندم .

اما الان پدرم یکم نرم تر شده است و دیگر از این کار ها نمیکند اما من دیگر همان ادم سابق نیستم و نمی توانم به مادر و پدرم اعتماد کنم و حرف دلم را به انها بزنم و مادرم سر این مسیله از من ناراحت میشود .

به نظرتان من چ کار باید انجام دهم ؟

دیگه اعصابی برام نمونده . با اینکه تو خونمون مشکلی نیست و مادر و پدرم دعوا نمیکنن اما من همش حس میکنم تحت فشارم .

ممنون میشم راهنماییم کنید که چیکار کنم.
1 پاسخ
پاسخ داده شده 22 ژان 2021 توسط بی نام
سلام عزیزم

منم همین مشکلات رو داشتم، تحقیر می شدم و کتک میخوردم، الان 25 سالمه و  شدیدا وابسته ن و به نحو دیگه ای فشار میارن، من سعی کردم ببخشمشون و دنبال علتش گشتم و راجع به احساساتی که داشتم بهشون گفتم، با اینحال خیلی رو شخصیتم و روابطم تاثیر بدی گذاشته و با کمک مشاور دارم حلشون میکنم

تو هنوز سنت کمه، از یک مشاور خوب کمک بگیر و نذار رو زندگیت تاثیر بیشتری بذاره
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران.

11,420 سوال

17,336 پاسخ

16,760 دیدگاه

2,796 کاربر

سوالات مشابه
2 پاسخ 147 بازدید
1 پاسخ 33 بازدید
1 پاسخ 111 بازدید
سوال شده ژان 5, 2019 در قبل از ازدواج توسط بی نام
2 پاسخ 49 بازدید
سوال شده دسامبر 15, 2019 در مشاوره رایگان فردی توسط سارا
1 پاسخ 49 بازدید
1 پاسخ 70 بازدید
...