مشکل بی تفاوتی به زندگی

37 بازدید
سوال شده اوت 29, 2018 در مشاوره روانشناسی آنلاین توسط امیر
سلام مدتیه که بی تقاوت شدم نسبت به همه چی منی ک قبلا خیلی آدم فعال و اکتیوی بودم الان حوصله ی هیچ کاری رو ندارم و بااینک مشکلاتو میبینم و دارم اذیت میشم بااینک خودمم میدونم تواناییشو دارم ک مشکل رو حل کنم سعی نمیکنم برای حل کردنش دست خودم نیس تواناییشو دارم و میخوام ولی هیچ حرکتی نمیکنم واقعا موندم چیکار کنم همه اهداف زندگیم مشخصه کارم مشخصه حتی زندگی خوبی دارم ولی نمیدونم واقعا چرا بی تفاوت شدم حتی در برابر تلنگرها هم اراده ای از خودم نشون نمیدم.
این نکته هم بگم فکر میکنم بد نباشه من تا قبل از خدمت چنین نبودم ولی بعد از خدمت اینطور شدم و خدمت من در دادگستری بود باتوجه به اینک رشته تحصیلی من حقوقه.
ممنون میشم کمک و راهنماییم کنید.
1 پاسخ
پاسخ داده شده اوت 30, 2018 توسط دکتر روانشناس حرفه ای (91,960 امتیاز)
ویرایش شده سپتامبر 11, 2018 توسط دکتر روانشناس
با سلام
دوست عزیز
ممکنه به خاطر شرایط کاری که داشتید و موقعیتی که بودید دچتر مشکل شده باشید چرا که به هر حال مسائل حقوقی را دیده اید و خب در جریان مشکلات قرار گرفتید   و همین هم باعث شده که  به هر حال تحت تاثیر قرار بگیرید مخصوصا اگر فرد حساسی بوده باشید که خب قطعا مساله پیچیده تر می شود .
ببینید این مساله رو در نظر داشته باشید که  به هر حال  هر فردی که مخصوصا قدرت تخیل بالایی داشته باشد ممکنه تحت تاثیر قرار بگیرد و مدام ذهنش درگیر شود که نکند مثلا فلان اتفاق برای او بیفتد به همین خاطر است که  گاها چنین شرایطی او را تجت تاثیر قرار می دهد و مشکل ساز می شود ..
به هر حال  بهتره حتما مراجعه داشته باشید که مشکلی ایجاد نشود
امیدوارم مساله رو درست مدیریت کنید ولی ممکنه به خاطر این مسائل مشکلات زیادی هم ایجاد شود ..
به این خاطر که  ناراحتی هایی که ایجاد می شود ممکنه فرد را به سمت افسردگی بکشاند و مشکلات بسیار گسترده تر شود .
به هر حال  این مسائل وقتی ادامه پیدا کنند مشکلات گسترده  تر می شود و کم کم مسائل خوشایند هم برای فرد لذت بخش نخواهد بود .
موفق باشید

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید

02122689534

موفق باشید
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران.

3,416 سوال

4,983 پاسخ

816 دیدگاه

2,844 کاربر

سوالات مشابه
1 پاسخ 34 بازدید
1 پاسخ 58 بازدید
1 پاسخ 49 بازدید
2 پاسخ 74 بازدید
1 پاسخ 105 بازدید
2 پاسخ 61 بازدید
سوال شده سپتامبر 28, 2018 در قبل از ازدواج توسط بی نام
3 پاسخ 29 بازدید
...