شوخی کردن زوجین

67 بازدید
سوال شده سپتامبر 22, 2018 در آموزش جنسی و زناشویی توسط بی نام
سلام من وقتی باشوهرم شوخی می کنیم بعد به ناراحتی وحتی گریه می کشه وهمیشه من را مقصر می داند نمی دونم چکار کنم همیشه ما ناراحتیم  لطفا راهنمایی
1 پاسخ
پاسخ داده شده سپتامبر 23, 2018 توسط دکتر روانشناس حرفه ای (91,960 امتیاز)
ویرایش شده سپتامبر 23, 2018 توسط دکتر روانشناس
با سلام
دوست عزیز
ببینسد حد و حدود شوخی کردن ها باید مشخص شود شاید  به هر حال این حد و حدود رعایت نمی شود و همین مساله هم باعث رنجش خاطر ایشون میشه و مشکلاتی را به وجود می اوردکه باید توحه داشته باشید .
اینکه دو نفر در صخبت کردن اصطلاحا متوجه خواسته های یکدیگر شوند و متوجه شوند که از هم چه می خواهند بسیار اهمیت دارد اینکه یک نفر حرف خودش را بزند و دیگری هم همین طور خب نمی شود واقعا به درستی پیش رفت .
اینکه حد و حدود شوخی چگونه است باید مراعات شود طرف شما شخصیتش به چه صورت است ایا پذیرایی هر نوع شوخی را دارد و اصلا خودش ادم شوخ طبعی است و یا خیر کمی تعصب دارد و نمی تواند قبول کند که طرف مقابل به راحتی شوخی کند و خب این مساله موجب ازارش می شود .
به هر صورت  اینها مسلئل نهمی هستند که باید در رابطه خفظ شود .همه با هم یکسان نیستند در رفتارها که بتوانید مقایسه کنید .بنابراین نکته مهنی که نطرح است توانایی جمع کردن شرایط است  و ندیریت است .
گاهی برخی مردان دوست ندارند نوع رابطه از حد و حدودی خارج شود .که خب این شما هستید که باید مراعات کنید و البته طرف مقابل گاهی شوخی هایی که حول و حوش محور خانوادهدهاس و افراد خاص است موجب رنجش خاطر می شود گاهی اصطلاحا تیکه انداحتن نه شوخی کردن هدف است و خودش مشکلات زیادی را ایجاد می کند باید در نظر داشته باشید که همه اینها مسائل بسیار حائز اهمیتی هستند که باید دقت کافی داشته باشید و توجه کنید مشکلات گسترده تر نشود .
به هر صورت امیدوارم با مراجعه به روانشناس مساله به درستی پیگیری شو و موفق باشید

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید

02122689534

موفق باشید
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران.

3,402 سوال

4,973 پاسخ

814 دیدگاه

2,022 کاربر

سوالات مشابه
2 پاسخ 26 بازدید
سوال شده دسامبر 12, 2017 در قبل از ازدواج توسط بنیامین
2 پاسخ 62 بازدید
1 پاسخ 18 بازدید
1 پاسخ 43 بازدید
2 پاسخ 42 بازدید
1 پاسخ 54 بازدید
2 پاسخ 53 بازدید
...