وابستگی پسرم به شیر

22 بازدید
سوال شده 7 ژان 2019 در روانشناسی کودک و نوجوان توسط melda ممتاز (120 امتیاز)
سلام

من یک پسر چهار و نیم ساله دارم و در چند مورد میخواستم از خدمتتون مشاوره بگیرم.

اول وابستگی زیاد پسرم به شیر خوردنه . خیلی شیر دوست داره بطوری که این موضوع مانع این میشه که غذا خوب بخوره، کم خونی هم داره و به گفته پزشکش باید مصرف شیرش روزانه بیشتر از نیم لیتر نباشه، ولی هر بار که شیر میخواد و من مخالفت میکنم یا سعی میکنم نظرش رو تغییر بدم عصبی میشه و لجبازی می کنه. یا وقتی چیز دیگه ای دوست داره رو بجای شیر بهش پیشنهاد میدم و اون رو میخوره بازم روی شیر خوردن پافشاری میکنه . صبح ها که مهد میره فقط یک شیر پاکتی میخوره ولی وقتی خونه میاد فقط درخواست شیر داره.  خواهش میکنم در این خصوص راهنمایی ام بفرمایید.

دوم وابستگی اش به پتوش که از بدو تولدش داشته و خوردن گوشه های اونه،  شب ها هم پتو رو بغل میکنه و میخوابه. تا چه سنی این رفتارش براش آسیبی نداره؟

با تشکر
1 پاسخ
پاسخ داده شده 7 ژان 2019 توسط دکتر روانشناس حرفه ای (91,960 امتیاز)
با سلام

دوست عزیز
ببینید اگر 4 و نیم سالشه بهتره حتما اون رو ارجاع  بدید به روانشناس کودک نوع تغذیه ممکنه به خاطر این باشه که شما ایشون رو زودتر از شی گرفتید و یا شیر خشک خوردند این باعث می شود یک حالت عدم امنیتی کودک داشته باشد که با ان با مشکل رو به رو شود و باید در نظر داشته باشید که چه شرایطی وجود دارد .ضمنا نکته دیگر این است که  بدانید  حتی وابستگی داشتن به پتو له خاطر ا ن حالت دلبستگی است که برای کودک ایجاد شده است
و خب اصلا این طور نیست که بماندوو همراه او باشد البته اگر فرزند شما در تست هوش در رده پایین خدای ناکراه قرار نگرفته باشد  چرا که ان موقع مسائل دیگری  مطرح می شود که شاید شما تا کنون در نظر نگزفته باشید .
به هر صورت امیدوارم متوجه باشید کهواگر ایشون سالم هستند و رده هوشی متوسط به بالا هم دارند دقیقا به مساله دلبستگی هایی بر می گردد که خب با محبت درست مرتفع می شود و نوع تغذیه هم گاها برای کودکان صرفا یک تغذیه  جذاب است و خب بسیاری از خانواده ها  با این مساله رو له رو می شوند
به هر صورت موفق باشید

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید

44034490

موفق باشید
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران.

3,210 سوال

4,793 پاسخ

786 دیدگاه

2,107 کاربر

سوالات مشابه
1 پاسخ 11 بازدید
1 پاسخ 26 بازدید
5 پاسخ 24 بازدید
2 پاسخ 22 بازدید
2 پاسخ 17 بازدید
1 پاسخ 12 بازدید
سوال شده 14 Mar 2019 در زوج درمانی توسط سحر.م
1 پاسخ 16 بازدید
سوال شده 11 فوریه 2019 در مشاوره خانواده آنلاین توسط الهه
1 پاسخ 22 بازدید
سوال شده 9 ژان 2019 در مشاوره رایگان فردی توسط یه بنده خدا
2 پاسخ 18 بازدید
...