چیکار کنم حالم بهتر بشه کمکم کنید

50 بازدید
سوال شده 4 ژوئن 2020 در مشاوره رایگان فردی توسط بی نام
سلام.

من‌دخترم و ۱۷ سالمه

دیگه خسته شدم هیچکسو توی زندگیم ندارم هیچکسو ندارم که دوسم داشته باشه دلم میخواد بمیرم من خیلی زشتم برای همینم هیچکس دوسم نداره

رفیقام چون خیلی خوشگلن همه دنبالشونن و واسشون میمیرن و دلشون میخواد یه ثانیه باهاشون باشن ولی من هیچکسو ندارم که از ته دلش دوسم داشته باشه

حتی خدا هم حواسش به من نیست هیچکس حواسش به من نیست من دلم میخواد بمیرم دلم میخواد نباشم دیگه:)

دلم میخواد یکی باشه تو بغلش گریه کنم دلم میخواد یکی باشه دوسم داشته باشه ولی هیچکس نیست که بهم اهمیت بده خسته شدم دیگه

دو سال با یه نفر بودم بهم خیانت کرد الان باهم رفیقیم و اون ادم‌ بدی شده مواد میکشه پارتی میره رابطه داشته میاد از دوس دختراش واسه من میگه حتی اونم که انقد بده بازم یکیو داره بهش اهمیت بده که دوسش داشته باشه خدا بازم حواسش به اونا هست ولی حواسش به من که هیچ‌کاری نمیکنم نیست

مامان بابام طلاق گرفتن پیش مامانم زندگی میکنم بابام همش اجبارم میکنه درس بخونم همش میگه اینو میخوای باید فلان جا قبول شی میخوای اینکارو برات بکنم باید فلان جا قبول شی

به خدا خسته شدم دیگه نمیتونم یه روز میریم بیرون زهرم میکنه انقد از درس خوندن حرف میزنه از درس خوندن بدم اومده

خسته شدم دلم میخواد خودمو بکشم ولی میترسم تروخدا کمکم کنینحداقل اگه یکی بود تو‌ زندگیم کنارم بود اینجوری ناراحت نبودم

همین هفته دوس پسر رفیقم واسش میخواد تولد بگیره بعد هیچکس برای من تولد نگرفت و حتی کسی که دوسش داشتم بهم تبریک نگفت

میدونم الان با خودتون میگین من خیلی بچه ام و اینا مشکل نیست میدونم ولی من واقعا حالم بده من واقعا تنهام
2 پاسخ
پاسخ داده شده 4 ژوئن 2020 توسط ravanshenas حرفه ای (63,080 امتیاز)
سلام به شما دوست عزیز

خب این احساساتی که شما تجربه می کنید کاملا طبیعی می باشد و هر انسانی به دوست داشته شدن و دوست داشتن نیاز دارد اما اینکه در چه مسیر و با چه افرادی به این نیازها پاسخ بدهی از اهمیت زیادی برخوداری می باشد .

شما در سن حساس نوجوانی قرار داری به همین دلیل گرایش به جنس مخالف و یا تمایل به روابط عاطفی و جنسی در شما بیشتر می شود اما نیاز هست که شما با شناخت بیشتر خودت در این مسیر گام بردای چون اگر بخواهی بدون در نظر گرفتن شرایط بیرونی و درونی خودت یپش بروی شرایط روحی نامناسبی را تجربه خواهی کرد .

شما بیان کردی که دوست پسرت به تو خیانت کرده است اما هنوز با او رابطه رفاقت داری و او هر چیزی را که تجربه می کند را با شما به اشتراک می گذارد دقت کن که تو به دلیل وابستگی بدون در نظر گرفتن آسیب این رابطه داری هنوز به آن به شکل دیگری ادامه می  دهی و این وابستگی تاثیر زیادی بر شرایط روحی شما می گذارد .

این اسم هایی که وجود دارد دوست معمولی ، پارتنر ، و.. نمی تواند از شروع احساسات جلوگیری کند و بهتر است شما نیز در مورد این روابط تصمیم گیری کامل داشته باشی.

دقت کنید که بهتر است از هرگونه مقایسه خودت با فرد دیگری خوداری کنید چون شرایط روحی ، شخصیتی ، خانوادگی و... شما با هیچ فردی یکسان نمی باشد و این سرزنش کردن خودت به بهبود زندگیت کمکی نخواهد کرد.

در این مسیر با توجه به علایمی که بیان کردی احتمال افسردگی وجود دارد به همین دلیل با سرزنش و بدون عزت نفس به مسیر رشدی خودت ادامه می دهی و بهتر هست در اولین گام به صورت حضوری به روانشناس برای بهبود شرایط روحی مراجعه کنی تا بتونیم با شناخت بهتر احساسات ، افکار و شرایط درسی و اجتماعی همچنین راحل های حل مسئله که تاثیر زیادی بر تصمیم گیری شما دارد به شما کمک کنیم تا مسیر بهتری را تجربه کنید.

درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
021-22354762
پاسخ داده شده 7 ژوئن 2020 توسط وحید حرفه ای (11,180 امتیاز)

سلام

خب اول بذار یه چیزی رو واضح بهت بگم. خوشگلی دخترا برای پسرا مال همون شب اوله. هیچ مردی عاشق صورت دختری نمیشه مگر اینکه سیرت خوبی هم داشته باشه. خب یعنی چی؟

ببین شما داری خودت میگی که زشتی. اولا که مطمئن باش اینجوری نیست و شما اصلا زشت نیستی. این نشون میده که اعتماد بنفست پایینه. باید اعتماد بنفستو بالا ببری.

ثانیا اصلا فرض محال بگیریم که حرف شما درست باشه و خودت داری میگی زشتی. اینو بدون که زیبایی یک زن شاید کمتر 20 درصد ارزش وجودشو تعیین میکنه. شما با تقویت 80 درصد دیگه میتونی از خودت یه آدم جذاب بسازی که همه پسرا برای داشتنت آرزو کنن. اما 80 درصد دیگه چیه؟ اخلاق خوب، اعتماد بنفس، نجابت و از همه مهمتر "موفقیت"

اصولا ما مردا عاشق زنهای موفق میشیم. پس دیدگاهتو تغییر بده. فکر نکن ظاهرت چیز خیلی مهمیه. اصلا مهم نیست. بچسب به آیندت و ببین چیکار میتونی بکنی که موفق بشی. شاید اگر پدرتون داره میگه درس بخون دلیلش همینه. نا امیدی رو بذار کنار و ضمنا از جمع دوستانی که با پسرا ارتباط دارن دوری کن.

بازهم میگم به خدا توکل کن و اعتماد بنفستو تقویت کن مطمئن باش به زودی همه چیز به میل تو تغییر خواهد کرد.

به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران.

9,726 سوال

13,940 پاسخ

10,694 دیدگاه

2,579 کاربر

سوالات مشابه
1 پاسخ 60 بازدید
سوال شده ژوئیه 26, 2019 در مشاوره رایگان فردی توسط بی نام
1 پاسخ 298 بازدید
سوال شده فوریه 6, 2019 در آموزش جنسی و زناشویی توسط Mmad ممتاز (140 امتیاز)
1 پاسخ 50 بازدید
سوال شده 11 مارس 2020 در مشاوره خانواده آنلاین توسط مریم
2 پاسخ 43 بازدید
سوال شده 4 سپتامبر 2020 در مشاوره رایگان فردی توسط RoseRose
1 پاسخ 52 بازدید
1 پاسخ 55 بازدید
سوال شده 16 ژان 2020 در قبل از ازدواج توسط بی نام
...