من احساس میکنم افردگی شدید دارم و میخ،اهم همه جیز را تمام کنم و خودم را بکشم

223 بازدید
سوال شده اوت 21, 2019 در مشاوره رایگان فردی توسط Lia ممتاز (160 امتیاز)
سلام . من دختری ۱۶ ساله از یک شهرستان کوچیک هستم.۳ تا خواهر دارم و من بزرگترینشون هستم.

با این ک سنم کمه ولی همیشه سعی دارم با بقیه ک سنشون از من بیشتره ارتباط برقرار کنم و بیشتر اوقات موفق میشم و نکته ای ک هست اینه ک اونا منو خیلی عاقل و باهوش میدونن و من احساس میکنم مشکلاتی ک دارم از همین ویژگی شروع میشه ...

از بچگی همونطور ک گفتم یا تنعا بودم یا با بزرگترهایی ک فاصله ی زیادی باهاشون داشتم .

من با بقیه خواهرام از لحاظ فیزیکی فرق دارم ... اونا پستی سفید و چشمانی سبز دارن ولی من کاملا برعکسم ،، من پستی سبزه و چشمانی مشکی دارم ،، راستش رو بخواین من باهاش مشکلی ندارم ولی میتونم تفاوت های رفتاری بقیه رو حس کنم ، یعنی میفهمم ک تفاوت اینکه بااونبااونا چ رفتاری میشه و من رو حس کنم ،،، و این واقعا آزار دهنده‌ست ...

پس سعی کردم موفقیت و خوشحالی رو بیرون از خونن و خانواده تجربه کنم ،، درس خوندم تلاش کردم ،، دوست پیدا کردم ، ولی بیشتر اوقات شکست میخوردم ،، دوستایی ک الان بیشتر از همیشه بهشون نیاز دارم تنعام گذاشتن و نمیدونم کجان ،، و دارم توی درسام هم شکست میخورم ، حتی با تلاش های زسادی ک از خودم نشون میدم

بخوام تو یه جمله بگم به هر کاری دست میزنم نمیشه ، هرروز باید یه مشکلی رو حس کنم ، هرروز یه اتفاق بدو باید حس کنم ،، الان واقعا تنهام و با اینکه دیگه نمیتونم حسمو مخفی کنم ، کسی نیس ک بیاد و بگه ک مشکلت چیه

میدونم ک باید یاد بگیرم به خودم تکیه کنم ولی واقعا نمیتونم

مقاله ای درمورد افسردگی خوندم و علائمی ک ذکر شده بود رو همشون رو داشتم

 و مطمئنم ک دجار افردگی شدیدی هم شدم

و وقتی کسی این رو نمیفهمه نمیتونم کاری کنم

شب ها و روزها درمورد خودکشی فکر میکنم ،، روزی ک همه ی ناراحتی ها و سختی ها تموم بشن ... ولی خودمو امیدوار میکنم به آینده ای ک شاید اوضاعم بهتر بشه ... ولی آخرش یه چیزی ته دلم میگه ک اگه آینده تفاوتی با الان نداشته باشه چی؟؟ پس باز هم میام به پله ی اول ، خودکشی.

امیدوارم اینجا یه جواب برام پیدا بشه

زندکی یا مرگ؟؟
5 پاسخ
پاسخ داده شده اوت 21, 2019 توسط Lia ممتاز (160 امتیاز)
احساس پوچی و ناتوانی شدیدی دارم ،، از همه آزرده شدم و هیچ حسی نسبت به هیچ کس ندارم
پاسخ داده شده اوت 21, 2019 توسط zahra.dehghan حرفه ای (88,840 امتیاز)
با سلام خدمت شما دوست عزیز

دقت کنید که شما در سن حساسی قرار دارید و در این سن حساسیت به رفتارهای دیگران بیشتر می شود و تمایل شما نیز به کسب توجه اطرافیان بیشتر می شود اما در کنار درک حساسیت های سنیتان نیاز است که توجه داشته باشید که در سن شما بیشتر روابط بر پایه هیجان می باشد و این موضوع باعث می شود که شما رفتارها و تصمیمات هیجانی بیشتری بگیرید که بر عملکرد شما تاثیر می گذارد و احتمال شکست شما را بیشتر می کند.

1. پدر و مادرتان با شما چونه رفتار می کنند و آیا در مورد احساسات و ینازهای خودتان با آنها صحبت کرده اید؟

2. چند مدت است افکار خودکشی دارید و احساس پوچی می کنید؟

3. تغییراتی در میزان خواب و تغذیه شما ایجاد شده است؟

4. عملکرد درسیتان چگونه می باشد؟

5. اقدام به خودکشی داشته اید؟

6. دلیل شکست های روابط دوستی شما چیست؟

7. در زمن فعلی برنامه روزانه زندگی شما چگونه می باشد؟
دارای دیدگاه اوت 21, 2019 توسط Lia
۱. تا بحال با آنها صحبت نکردم ولی اینقدر حالم خرابه ک هر شخصی میفهمه
۲.بیش از دوسال
۳.بله ، شب ها بیخوابی دارم و تا صبح نمیتوانم بخوابم
۴.خوب است ولی ن درحدی ک من تلاش میکنم
۵.خیر ولی همیشه به فکرش هستم
۶.نمیدانم ، همیشه به آنها محبت کرده‌م ولی باز همیشه هم تنها هستم
۸.روز خود را درحانه میگذرانم
پاسخ داده شده اوت 21, 2019 توسط zahra.dehghan حرفه ای (88,840 امتیاز)
دقت کنید که شما با تمام ویژگی های متفاوتی که با دیگران دارید برای خانواده خودتان فرد با ارزشی می باشد . با توجه به علایم و مدت زمانی که شما بیان کردید تشخیص افسردگی می تواند برای شما صورت گیرد و با توجه به اینکه داشتن افکار خودکشی یک زنگ خطر برای مراجعه به روانشناس می باشد بهتر است به صورت حضوری به روانشناس مراجعه کنید تا در این زمینه به شما در بهبود عملکردتان کمک شود .

با بهبود عملکردتان می توانید تمرکز بیشتری برای درس خواندن داشته باشید و در کنار آن نیز می توانید خودتان را بهتر بشناسید و عزت نفس بیشتری را تجربه کنید که در بهبود عملکرد و روابط شما کمک کننده می باشد.

درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
021-22354304
پاسخ داده شده دسامبر 20, 2019 توسط بی نام
سلام
از دیدِ یه شخصی که تجربه داره میگم
همه چیز به درون خوده ادم برمیگرده خودت برات مهمه  این قضایا که زجرت میده ،ببین نمیخوای قبول کنی که ادما با هر فاوتی که دارن نقاشی زیبای دست خدا هستن و هر کسی یه رسالتی داره روی رمین و بر حسب اون رسالتش بهش ویژگیا و خصوصیات فردی و ظاهری داده میشه ..
بنظرم اگه خیلی اذیت میشی برو انرژی درمانی انرژی چاکراهاکه بهم بخوره یا یه چاکرا اگه مسدود بشه باعث میشه همه ی زندگیه ادم بهم بریزه ،توضیه میکنم چاکرا درمانی انجام بده و بگو برات انرژی ریکی انجام بدن بهت قول 100 درصد میدم که حالت خوبه شه همه ی مشکلاتی که برامون پیش میاد بخاطر همین مسدود بودن چاکراها یا اختلال درکارشونه.. ممکنه اعتقادی به حرفام نداشته باشی،اوایل منم نداشتم اما وقتی یه بار توسط یه شخص کار بلد بهم انرژی ریکی داده شد و انرژی چاکراهامو متعادل کردم واقعا زندگیم تغییر کرد. بخدا قسم نه تبلیغ میکنم نه چیزی فقط بعنوان شخصصی که زجر کشیده و توی فکره خودکشی رفته و حتی خودکشی هم داشته ولی ناموفق دارم بهت میگم که حتما اینکارو امتحان کنی وقتی من رفتم جلسه ای 80 بود چند ماهه پیش(البته من هالی ریکی میگرفتم که ازراه دور بود من توی خونه و درمانگرم توی خونشون براممیفرستادن..)
موفق باشید
یاعلی
پاسخ داده شده 10 می 2020 توسط بی نام
بیا با هم دنبال یک دلیل برای زندگی بگردیم منم دخترم و هفده سالمه اگه واقعا جدی هستی که حالت بده منم خیلی حالم بده فکر کنم اگه با هم تلاش کنیم که خوب بشیم شاید وضعمون بهتر بشه به خودکشی فکر میکنم ولی چه تضمینی هست دنیای بعد از مرگ جای بهتری باشه پیامت ماله چند وقت پیشه اگه هنوزم حالت بده بیا به هم کمک کنیم تنهایی خیلی سخته میخواستم اینجا شمارمو بزارم اما دیدم بقیه هم شمارمو میبینن خواستم ایمیل بزارم دیدم ایمیلم به اسم خودمه اگه اشنا ببینه زیاد خوشایند نیست اگه ایمیل داری یا سختت نیست شمارتو بزار
دارای دیدگاه 14 می 2020 توسط دل شکسته
خودکشی بدترین راه انتخاب ،همین که نفس میکشی و میتونی روی زمین راه بری نعمت بسیار بزرگیه،دختر من ۱۷ سالش بود که خودکشی کرد و مرد ،دنیای ما نابود شد و خودش هم از زندگی خیر ندید بهترین روزها رو میتونست سپری کنه و نکرد،همون موقع دوستاش تنهاش گذاشتن و اذیتش کردن و متاسفانه با بزرگتر از خودش دوس میشد که خیلی اذیت شد و زمانی که وابسته اونا شد،اونا ولش کردن،اینم خیلی حساس بود روی روابطش و نتونست تحمل کنه و خودش و کشت متاسفانه،الان همون دوستاش مشغول خوش گذرونین‌و پارتی گرفتن دختر خوشگل من زیر خروارها خاک خوابیده،عزیزم به فکر روزهای طلایی که پیش روته باش،تو جوونی و هزارتا راه نرفته داری،بخدا خودکشی اصلا پایان درد نیست بلکه آغاز درد و‌گرفتاریه.
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران.

7,480 سوال

9,186 پاسخ

4,960 دیدگاه

2,720 کاربر

سوالات مشابه
1 پاسخ 627 بازدید
1 پاسخ 47 بازدید
1 پاسخ 60 بازدید
1 پاسخ 61 بازدید
1 پاسخ 91 بازدید
...