.دددرلاتالببرببااارراداتت

130 بازدید
سوال شده 6 فوریه 2020 در آموزش جنسی و زناشویی توسط .
ویرایش شده 9 فوریه 2020
.
1 پاسخ
پاسخ داده شده 6 فوریه 2020 توسط zahra.dehghan حرفه ای (88,840 امتیاز)
سلام به شما دوست عزیز

دقت کن که نیازی جنسی نیز مانند دیگر نیازها چون گرسنگی و تشنگی و... مورد احترام و نیاز به توجه و مراقبت دارد و اگر بیش از اندازه به ان توجه شود می تواند مسیر شما را از روند اصلی خارج کند  و اگر در زمان و مکان مناسب به آن پاسخ داده نشود می تواند آسیب زا  باشد .

در این مسیر دقت کنید که خودارضایی در طولانی مدت می تواند عوارض جسمی و روحی زیادی به همراه داشتهب اشد که یکی از این موراد زودانزالی می باشد که شما آن را مشاهده کرده اید و با بهبود مسیر جنسیتان می توانید در آینده نتیجه گیری بهتری داشته باشید .

 در اول دقت کنید که شما رد سن نوجوانی قرار دارید ودر این سن گرایش به جنس مخالف و نیازهای جنسی افزایش می یابد و اگر شما بخواهید بدون توجه به شرایط سنیتان به این دو مسیر توجه زیادی داشته باشید در اول تمرکزتان از مسائل مهم دیگر زندگیتان دور می شود و هم چون تصمیم گیری در این سن بیشتر بر پایه هیجان و خیالپردازی می باشد امکان آسیب برای شما افزایش می یابد پس بهتر است سعی کنید که تجربه رابطه جنسی و رابطه با جنسی مخالف را به زمانی واگذار کنید که از نظر سنی در شرایط  سنی بالاتر قرار دارید و همچنین به رشد عاطفی ، هیجانی ، اجتماعی ، اقتصادی و... بالاتری رسیده اید و می توانید بر اساس شناخت و شرایط آن زمان فرد مقابلتان تصمیم گیری کنید .

سعی کن برای ترک خودارضایی عوامل تحریک کننده را شناسایی کنید و امکان دسترسی به آنها را قطع کنی و همچنین رابه با جنسی مخالف را با توجه به شرایطی که رد بالاتوضیح دادم برای ان تصمیم گیری  کنی و خط قرمز رابطه خود را رابطه جنسی به هر نوعی قرار بدهید و با مدیریت بر این نیاز سعی کنی به مرور این نیاز را مدیریت کنی تا بتوانی نتیجه گیری بهتری را در طول زمان مشاهده کنید.
دارای دیدگاه 6 فوریه 2020 توسط .
خب یعنی اگه بتونم ترک کنم زود انزالیمم درمان میشه و به حالت عادی برمیگرده؟؟؟؟؟خیلی نگرانم که همیشه اینجوری باقی بمونه چون میدونم اگه خوب نشه در آینده به مشکل بر میخورم
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران.

8,085 سوال

10,535 پاسخ

6,756 دیدگاه

2,313 کاربر

سوالات مشابه
1 پاسخ 88 بازدید
0 پاسخ 54 بازدید
2 پاسخ 293 بازدید
1 پاسخ 72 بازدید
2 پاسخ 169 بازدید
سوال شده اکتبر 6, 2019 در مشاوره مذهبی توسط حسین
1 پاسخ 747 بازدید
سوال شده دسامبر 17, 2017 در زوج درمانی توسط ثنا
2 پاسخ 67 بازدید
...