تمرکز کافی ندارم

18 بازدید
سوال شده 12 مارس 2019 در مشاوره رایگان فردی توسط Unknown
سلام.یه پسر 17 ساله که نمیدونه الان واقعا برای چی زنده ست. دیگه تقریبا هیچ چی برام مهم نیستش. درس هام خیلی خوب بودن و الان روز به روز بیشتر افت میکنن. خیلی ذهنم مشغوله که فکر کنم علت افتمم همینه. دیگه حتی تمرکز هم ندارم. احتمالا افسردگی باشه ولی در کل دارم نابود میشم. نمیتونم درست ذهنمو کنترل کنم. ذهنم درست عین یکی از مترو های روز اول کاری بعد تعطیلات شده در هم و برهم. کمکم کنید راه درستو پیدا کنم.
1 پاسخ
پاسخ داده شده 13 مارس 2019 توسط zahra.dehghan حرفه ای (31,620 امتیاز)
با سلام خدمت شما دوست عزیز

نگرانی و احساس شما قابل درک می باشد . اما اطلاعات بیان شده توسط شما محدود می باشد . به نظر میرسد که همان مشغله های فکری شما که از آن در اینجا صحبت نکرده اید باعث تجربه یک سری احساسات ناخوشایند در شما شده اند بهتر است اگر فکر می کنید علایمی چون گوشه گیری، تغییرات در تغذیه و خواب ، تغییرات خلقی مانند احساس غم و اند، مشکلاتی در عملکرد اجتماعی و درسی و... دارید به صورت حضوری به رروانشناس مراجعه کنید تا بررسی بیشتری صورت گیرد  و در بهبود این مشکلات به شما کمک شود چون این علایم افسردگی می باشد البته مدت و شدت آن نیز از اهمیت زیادی برخوردار است و بدون بررسی دقیق در این زمینه نم یتوان نتیجه گیری انجام داد.

البته دقت کنید که شما در سن حساسی نیز  قرار دارید و بعضی از تغییرات خلقی و روحی در شما اگر در حالت نرمال باشد طبیعی محسوب می شود و همچنین درگیری های فکری بیشتر نسبت به گذشته اما همانطور که اشاره شد در حالت نرمال و بدون تاثیر منفی بر عملکرد اصلی شما.

درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
021-22354762

شاد باشید
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران.

3,798 سوال

5,439 پاسخ

937 دیدگاه

2,464 کاربر

سوالات مشابه
1 پاسخ 38 بازدید
1 پاسخ 39 بازدید
1 پاسخ 22 بازدید
1 پاسخ 28 بازدید
سوال شده 12 فوریه 2019 در مشاوره رایگان فردی توسط بی نام
2 پاسخ 83 بازدید
...