ترک گناه استمنا

54 بازدید
سوال شده 13 مارس 2019 در آموزش جنسی و زناشویی توسط غلام رو سیاه
سلام
من یه جوان 23ساله هستم متاسفانه من تو ظاهر یه ادم مذهبی هستم ولی در تنهایی هر کاری می کننم نمی تونم نیاز جنسی خودم کنترل کنم . به هر دری زدم ولی متاسفانه بیشترین زمانی که تونستم از این کار زشت دست بکشم حدود یک ماه بوده . ولی بازم گناه گناه ...
اوضاع مالی و زندگیم هم یه جوری هست که نمی تونم ازدواج کنم . زمان تنهایی هم زیاد دارم نمی تونم از این زمان ها فرار کنم . خواهش یه راهنمایی کنید که من چیکار کنم . کلافه شدم . بشدت استرسی شدم . اضطراب داره منفجرم می کنه . تمام اون حس و حال خوب معنویم از دست دادم .
استمنا مثل یه اعتیاد می مونه . نمیشه ترکش کرد . چیکار کنم . تو رو خدا کمکم کنید .
1 پاسخ
پاسخ داده شده 13 مارس 2019 توسط zahra.dehghan حرفه ای (30,580 امتیاز)
با سلام خدمت شما دوست عزیز

احساسات شما قابل درک می باشد بهتر است در اول سعی کنید نیازهای جنسی خودتان را به عنوان یک انسان پذیرا باشید و بعد سعی کنید شرایط زندگی خود را کمی تغییر بدهید تا نتایج بهتری بدست آورید با توجه به اینکه خودتان نیز بیان کردید زمان تنهایی هرچه میزان آن بیشتر باشد احتمال روی آوردن به خودارضایی بیشتر است و همچنین اگر شما مداوم به این موضوع فکر کنید که نباید خودارضایی کنم دقیقا اتفاقی برعکس رخ می دهد و شما خودتان با این فکر به سمتش می روید چون دارید با این کار تمام تمرکز خود را بر این موضوع می گذارید . بهتر است بعد از پذیرش و برخورد مهربانانه تر باخودتان سعی کنید برای زندگی روزانه خود برنامه ریزی داشته باشید تا بتوانید بدون تلاش الکی و تلاش برای فکر نکردن واقعا با کارهای روزانه مشغول شوید و انرژیتان در مسیر درست تری هدایت شد . از خوردن غذاهایی که شکمم را سنگین می کند و در کل در تغذیه خود دقت کنید و همچنین ورزش را جز برنامه روزانه خود قرار بدهید حتی اگر پیاده روی در طول روز باشد . خود ارضایی موضوعی است که به راحتی می تواند انرژی ، وقت و تمرکز شما را به خود اختصاص بدهد و زمان زیادی را شما به این علت از دست بدهید . انجام دادن اعمال دینی مانند نماز روزانه و سر وقت، روزه و ...در بهبود عملکرد شما می تواند تاثیر گذار باشد اگر نیاز است مدتی را از اینترنت دوری کنید چون در فضاهای مجازی و یا اگر از سایت های پورن استفاده می کنید به راحتی می تواند عملکرد شما را پایین بیاورد .

دقت کنید که گفته شما کاملا درست است و خودارضای می تواند دقیقا اعتیاد آور باشد اما افرادی که حتی به مواد و... نیز اعتیاد دارند می تواند با قرار گرفتن در مسیر درست از عهده ترک آن برآیند اینکه نمیشود و یا خیلی سخت است مکانیزمی است که شما به سمت ترک نروید .

البته بهتر است به صورت حضوری با متخصص سکس تراپی صحبت کنید تا بسته به زندگی و سیتستم بدنی شما به صورت دقیق تر شما را راهنمایی کنند.

درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
021-22354790

شاد باشید
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران.

3,774 سوال

5,405 پاسخ

920 دیدگاه

2,244 کاربر

سوالات مشابه
0 پاسخ 19 بازدید
سوال شده 12 می 2019 در مشاوره مذهبی توسط بی نام
2 پاسخ 16 بازدید
سوال شده 1 روز قبل در مشاوره مذهبی توسط بی نام
2 پاسخ 22 بازدید
سوال شده 5 روز قبل در مشاوره مذهبی توسط بی نام
0 پاسخ 21 بازدید
سوال شده 9 ژوئن 2019 در مشاوره مذهبی توسط محمد
1 پاسخ 18 بازدید
1 پاسخ 21 بازدید
سوال شده 13 مارس 2019 در مشاوره رایگان فردی توسط مهتاب
1 پاسخ 27 بازدید
سوال شده 10 مارس 2019 در مشاوره رایگان فردی توسط مهتاب
1 پاسخ 20 بازدید
سوال شده 6 مارس 2019 در مشاوره خانواده آنلاین توسط بی نام
2 پاسخ 45 بازدید
سوال شده 2 مارس 2019 در قبل از ازدواج توسط مهتاب
1 پاسخ 60 بازدید
سوال شده 28 فوریه 2019 در مشاوره مذهبی توسط زینب
...