مشاوره تلفنی حضوری آنلاین
۰۲۱-۲۲۲۴۷۱۰۰
۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵
۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

کسی که خودارضایی می‌کنه، بعد از ازدواج در رابطه دچار مشکل میشه، دلیلش چیه؟

562 بازدید
سوال شده دسامبر 17, 2023 در آموزش جنسی و زناشویی توسط adbdbdkvkqdvdbdb ممتاز (100 امتیاز)
سلام و خسته نباشید
خیلی شنیدم که کسی که خودارضایی می‌کنه، بعد از ازدواج در رابطه دچار مشکل میشه. دلیلش چیه؟
3 پاسخ
پاسخ داده شده دسامبر 17, 2023 توسط Sahar1367 حرفه ای (2,620 امتیاز)
چون دیگه عادت کرده ب اونجور ارضا شدن حتنا ترک کن حتما
پاسخ داده شده 20 ژان 2024 توسط _A_person_ حرفه ای (260 امتیاز)
شاید تنها ضرر خودارضایی همین باشه (دقت کنید که اگه به اندازه انجام بشه و فرد تغذیهٔ خوبی هم داشته باشه، هیچ ضرری نداره خودم امتحان کردم و آزمایش دادم که اینو میگم). دلیلش هم اینه که فرد به یک نوع ارضا شدن در خودارضایی شرطی شده و اگر اون محرک در سکس واقعی نباشه، دیگه نمی‌تونه ارضا یا حتی در موارد خیلی شدیدتر، تحریک بشه و به مشکل زیادی می‌خوره. حتی می‌تونه دچار زود انزالی هم بشه.
پاسخ داده شده 9 ژوئیه 2024 توسط HelperHuman حرفه ای (540 امتیاز)
سلام رفیق! مرسی، تو هم خسته نباشی. ببین، این موضوعی که گفتی یه شایعه رایجه که خیلیا باور دارن. اما حقیقتش اینه که خودارضایی به خودی خود باعث مشکل در رابطه بعد از ازدواج نمیشه. اما چند تا نکته هست که باید بهش توجه کنی.

اول اینکه، اگه خودارضایی به صورت افراطی و بیش از حد انجام بشه، ممکنه باعث کاهش میل جنسی و یا حتی اختلال در نعوظ بشه که اینا میتونن روی رابطه تاثیر منفی بذارن. اما این موضوع فقط در مورد افراط در خودارضایی صدق میکنه وگرنه خودارضایی معمولی و کنترل شده مشکلی ایجاد نمیکنه.

دوم اینکه، بعضی وقتا ممکنه افراد به خاطر خودارضایی، عادت به یه نوع خاصی از تحریک جنسی پیدا کنن که با رابطه جنسی واقعی متفاوت باشه. این موضوع میتونه باعث بشه که فرد در رابطه واقعی به اون اندازه که انتظار داره لذت نبره و یا حتی به ارگاسم نرسه. اما باز هم این موضوع به این معنی نیست که خودارضایی باعث مشکل در رابطه بعد از ازدواج میشه، بلکه به این معنیه که فرد باید یاد بگیره که چطور با شریک جنسیش ارتباط برقرار کنه و از رابطه جنسی واقعی لذت ببره.

در کل، بهتره که در مورد مسائل جنسی با یه متخصص صحبت کنی و اطلاعات درست و علمی به دست بیاری. یادت باشه که خودارضایی یه موضوع شخصی و خصوصی هست و تا زمانی که به صورت کنترل شده و بدون افراط انجام بشه، مشکلی ایجاد نمیکنه.
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران. مطالب با مضامین توهین آمیز به ادیان، دین اسلام و عقاید و استفاده از کلمات رکیک را گزارش دهید تا حذف شود.
مشاوره تلفنی حضوری آنلاین
۰۲۱-۲۲۲۴۷۱۰۰
۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵
۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

17,153 سوال

28,246 پاسخ

29,686 دیدگاه

2,429 کاربر

سوالات مشابه
2 پاسخ 303 بازدید
1 پاسخ 103 بازدید
سوال شده 9 فوریه 2024 در آموزش جنسی و زناشویی توسط AN UNKNOWN PERSON ممتاز (100 امتیاز)
2 پاسخ 328 بازدید
2 پاسخ 523 بازدید
3 پاسخ 651 بازدید
1 پاسخ 1,364 بازدید
3 پاسخ 1,284 بازدید
...