مشاوره تلفنی حضوری آنلاین
۰۲۱-۲۲۲۴۷۱۰۰
۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵
۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

همسرم (زنم) کتک مسزنه و توهین و تحقیر میکنه

326 بازدید
سوال شده ژان 26, 2021 در زوج درمانی توسط aghania_m ممتاز (120 امتیاز)
با سلام

مردی 34 ساله هستم. همسرم 26 سالههستن. من 3 سال هست که ازدواج کردم. از بدو سروع مراسم خواستگاری عدم هماهنگی هایی بود که منجر به به توافق نرسیدن سر مهریه و این موارد شد. پدر ایشان هم زمان مریض احوال بوده و به علت جر و بحث سر این موضوع رابطه ما مدتی قطع شد که این امر موجب ناراحتی شدید خانواده همسرم  و خود ایشان شد. بعد از مدتی مجدد ارتباط بر قرار شد و به ازدواج انجامید. لازم به ذکر است که پدر ایشان در این فاصله حال و احوال وخیم تری پیدا کرده و متاسفانه قبل از مراسم عروسی از دنیا رفتند.

پس از اندکبی ما بر سر خانهمان رفته و زندگی را شروع کردیم. از همان روزهای اول ایشان از بنده ناراضی و مدام به ناسزا گویی به خودم و خانودم پرداخته که اخیرا به کتک زدن من هم منجر شده است. ایشان از تصمیمات خواستگاری که بهم خورد به شدت کینه به دل گرفته به نحوی که توی این 3 سال مرتبا آن را یاد آوری و بنده را تحقیر میکند.

ایشان هر از گاهی به شدت عصبانی شده که هر چه میخواهد میگوید و پس از اندکی عذر خواهی میکند که ببخشید تند رفتم. و این ماجرا دائما در حال تکرار است.

من چه باید بکنم؟ واقعا عاجز هستم.
3 پاسخ
پاسخ داده شده ژان 26, 2021 توسط ravanshenasesite حرفه ای (134,260 امتیاز)
سلام به شما دوست عزیز

قابل درک هست که این مسیر برای شما با فشار روحی زیادی همراه می باشد اما به نظر می رسد که همسرتان نیز فشارهای روحی زیادی را تجربه می کنند و گذشته هنوز برای ایشان تمام نشده است به همین دلیل با هر اتفاق و رفتاری مجدد به گذشته بازگشت می کنند و این بحث را ادامه می دهند .

در این مسیر نیاز است که شما و همسرتان باهم به زوج درمانگر مراجعه کنید چون ادامه این سبک زندگی مشترک هم سازندگی خود را از دست می دهد و هم اینکه برای هردوی شما با فشار روحی زیاد همراه می شود .

در این مسیر بهتر است در زمانی که همسرتان در شرایط روحی مناسب قرار دارند بدون به دنبال مقصر بودن بلکه با این عنوان که می خواهید در این مسیر اگر ایشان هم راضی باشند باهم به زوج درمانگر مراجعه کنید تا در مسیر بهبود این مشکلات و سبک رابطه ای که بین شما ایجاد شده است به شما کمک کنند.

در این مسیر نیاز است بررسی کنیم که در روان همسر شما چه چیز تجربه می شود در کنار اینکه سبک رفتاری و شخصیتی و تعامل بین هردویتان مرود ارزیابی قرار گیرد .

در این مسیر هریک از شما در کنار شناخت فرد مقابل نیاز است که به رفتارهای آسیب زای خود آگاه شود و در مسیر بازسازی آنها گام بردارد تا بتوانید شرایط بهتری را تجربه کنید.
پاسخ داده شده 2 Mar 2023 توسط فرید حرفه ای (5,160 امتیاز)
سلام. زنی که دستش روی مردش بلند میشه. به هررررر دلیلی، باید دستشو با تبر قطع کرد.
دارای دیدگاه 23 ساعت قبل توسط عظیمی
مردی که دستش رو زنش بلند شه چی؟؟؟؟
این قدر وحشی و خشنی کسی مجبورت نکرده مشاوره بدی.
باید این زن و شوهر برن پیش مشاور.
این مرد هم تبر برداره دست زنش رو ببره. بشه مثل اون پدری که با تبر سر دخترش رو برید و چه جنجالی شد تو کشور.
انگار بعضی ها دوست دارند ایران رو تو دنیا بدنام کنند.
پاسخ داده شده 2 Mar 2023 توسط MBN حرفه ای (3,240 امتیاز)
راهی ندارین جز اینکه برید پیش مشاور تا مشکلتون حل بشه . شما هم یه خودی نشون بده دیگه چه معنی بده که خانومتون بخواد اینجوری با شما رفتار کنه . حالا هر مسیله ای بوده دیگه مال قبل از ازدواج بوده ....
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران. مطالب با مضامین توهین آمیز به ادیان، دین اسلام و عقاید و استفاده از کلمات رکیک را گزارش دهید تا حذف شود.
مشاوره تلفنی حضوری آنلاین
۰۲۱-۲۲۲۴۷۱۰۰
۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵
۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

16,149 سوال

25,946 پاسخ

30,044 دیدگاه

2,579 کاربر

سوالات مشابه
1 پاسخ 147 بازدید
سوال شده دسامبر 12, 2019 در زوج درمانی توسط نا شناس
1 پاسخ 142 بازدید
سوال شده ژوئن 13, 2018 در مشاوره آنلاین طلاق رایگان توسط بی نام
0 پاسخ 77 بازدید
سوال شده اوت 18, 2021 در زوج درمانی توسط بی نام
1 پاسخ 424 بازدید
3 پاسخ 1,143 بازدید
3 پاسخ 62 بازدید
3 پاسخ 234 بازدید
3 پاسخ 113 بازدید
سوال شده اکتبر 2, 2022 در زوج درمانی توسط بی نام
...