با دوست پسری که دوسم داره و ترکم کرده چکار کنم

46 بازدید
سوال شده سپتامبر 11, 2018 در دوستی یا نامزدی توسط فرشته
سلام من دختر ۲۵ ساله ای هستم که با پسری که آشنایی داشتم باهاش و ۲ سال از من کوچکتر بود دوست شدم اون از هرلحاظ خوب بود و خیلی بیشتر از من و سنش میدونست ۶ ماه باهم بودیم ۳ ماه اول خوب بود اون کاهی از ازدواج حرف میزد ولی بخاطر ورشکستگی و بدهی که داشت شرایطش رو نداشت و میگفت شاید یکی دو سال طول بکشه ما تو این مدت قهر و آشتی زیاد داشتیم تا اینکه چند روز پیش کلا تموم کردیم با اینکه این ماه اخر باهم خیلی خوب بودیم گفت شرایط نداره و دوستیمون سرانجام نداره و تموم کرد اما من میدونم دوسم داره و اگه شرایط داشت پا پیش میذاشت چون فهمید خواستگار دارم و بخاطر اون رد میکنم اینکارو کرد و بخاطر اختلاف سنی که خودش مشکلی نداشت بخاطر حرف دوستاش و خانوادش.. بعد اون دوبار زنگ زد خواست حالمو بپرسه منم گفتم دیگه دلیلی نداره زنگ بزنه گفت قرار نیست راهی بسته شده بقیه راهها هم ببندیم میتونیم حال همو بپرسیم من گفتم نه.
نمیخوام از دستش بدم چون من کنار اون از ته دل خوشحال بودم و احساس خوشبختی میکردم و میدونم اون دوسم داره میگن میشه کاری کرد که برگرده ولی نمیدونم واقعا از کجا بدونم اون منو واقعا برا آیندش میخواد یا نه؟ من باید چکار کنم؟ لطفا راهنماییم کنید
1 پاسخ
پاسخ داده شده سپتامبر 12, 2018 توسط دکتر روانشناس حرفه ای (91,960 امتیاز)
ویرایش شده سپتامبر 23, 2018 توسط دکتر روانشناس
با سلام
دوست عزیز
ببینید اکنون خودتون شرایط رو که در نظر بگیرید متوجه خواهید شد که چقدر احساسی تصمیم می گیرید و چقدر از تصمیم شما کاملا منطفی است شما که زید یک سقف در غالب زن و شوهر زندگی نکردید مشکلات زندگی رو نچشید و در نظر نگرفتید
شرایط و جوانب رو در نظر نگرفتید ..اینکه در زندگی ممکنه با چه مشکلات و مسائلی مواجه شوید و چه مسائلی در انتژار شما باشد صرفا همبن دوستی یک مدت است که دارید و باید دید که  چگونه رفتار می کنید .
همیشه دو جنس به هم گرایش دارند و در کنار هم احساس خوشبختی دارند منتهی اصلا مشخص نیست این شادی در زندگی پایدار باشد به هر حال اینکه بدانید شما از هم جدا بودید و مخارج زندگی هم توسط خانواده ها داده شده صرفا اوقانی را با هم سپری کردید البته این وابستگی کاملا طبیعی است منتهی در نظر نگرفتید که ممکنه چه مشکلاتی در اینده به وجود  بیاید و چه شرایطی ایجاد شود .
که خب افراد نتوانند با مشکلات زندگی کنار بیایند ضمن اینکه توجه کنید که اینکه ایشون دو سال از شما بزرگتر هستند خودش مساله بسیار مهمی است به هر حال بزرگ تر بودن زن ممکنه او را در جایگاهی قرار دهد که مانند مادر شود و چون سن عقلی مردان دیرتر از زنان است در بسیتری زمینه ها ممکنه درک مشترک نباشد
ایشون وقتی به خاطر سن نگران هستند پس توجه داشته باشبد که صحبت شما د این مورد و برگرداندن ایشون تصمیم گیری احساسی است اینکه به فرض ازدواج کنید و ایشون بعدا پشیمان شوند را فکر کردید که چقدر شرایط سخت می شود .به هر حال تمام شرایط رو در نظر بگیرید اگر واقعا فکر مب کنید که  تمایل دارید به ایشون بگویید که بیایند .
و دوباره صحبت کنید و از سر بگیرید ارتباط را ممکنه برگشتی باشد که وابستگی بیشتر شود  اصلا نتیجه ای د بر نداشته باشد و انگاه شرایط بسیار سخت تر خواهد شد .
به هر حال امیدوارم خوشبخت و موفق باشید و بدونید زندگی مشترک با این دوستی ها کاملا متفاوت است .

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید

02122689534

موفق باشید
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران.

3,079 سوال

4,684 پاسخ

774 دیدگاه

2,141 کاربر

سوالات مشابه
1 پاسخ 42 بازدید
سوال شده سپتامبر 15, 2018 در قبل از ازدواج توسط بی نام
3 پاسخ 24 بازدید
1 پاسخ 43 بازدید
...